W siedlisku

W siedlisku

Utrzymany w konwencji realizmu magicznego cykl komedii kryminalnych, których bohaterem jest… Podlasie. Pełna folkloru, wierzeń ludowych, klimatyczna seria opowiadająca o losach mieszkańców maleńkiej wioski usytuowanej w uroczysku na skraju Puszczy Białowieskiej. “W siedlisku” znajdziemy szeptuchy, czarownice, boginki, wodniki i utopce. A także Adama Mickiewicza, z którym mieszkańcy Babiboru Podlaskiego mają wiele wspólnego.

Szczęśliwy los

I tom
PREMIERA 26.03.2021 WYDAWNICTWO VECTRA

Ach, jakże byłoby pięknie, gdyby trafić szóstkę w totolotka! Mogłyby siedzieć na werandzie, łowić ryby we własnym jeziorze, a dla zabicia nudy prowadzić pensjonat.
Szczęśliwy los miały w zasięgu ręki. Ośmiu rąk, dokładniej rzecz ujmując. Basia, Ala, Julka i Lilka stają przed szansą zrealizowania młodzieńczego marzenia.
Urokliwa wieś na Podlasiu, własne siedlisko i… trup. Tego akurat w planie nie było, ale wiadomo, że plany są po to, by je modyfikować.
Cztery przyjaciółki zaplątane w intrygę, w której nie bardzo wiadomo, kto jest zły, a kto dobry, co jest prawdą, a co wytworem wyobraźni, a przede wszystkim: jak to w końcu jest z tym szczęśliwym losem?!

Recenzje Szczęśliwy los

Miłość i inne klątwy

II tom
PREMIERA 02.10.2021 WYDAWNICTWO VECTRA

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie? Mord będzie! I to niejeden.

Właścicielki siedliska ramię w ramię z samozwańczą brygadą antykryminalną podejmują się zadania zdemaskowania mordercy, który bezczelnie zakłócił obchody dziadów. I choć sytuacja nie wygląda dobrze, a klęska urodzaju sprawia kłopot policjantom, których w dodatku dosięga strzała Amora, z babiborzanami nie ma żartów, zwłaszcza, gdy pomaga im pewien emerytowany agent.

Czy istnieje klątwa, której nie da się złamać? I upiory, przed którymi nie da się uciec?
Jedno jest pewne: Słowacki wielkim poetą był, a Mickiewicz nieźle narozrabiał.